Murata Electronics North America GRJ21BR72E223KWJ3L
GRJ21BR72E223KWJ3L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ21BR72E223KWJ3L
Brief Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805
Datasheet Download
GRJ21BR72E223KWJ3L.pdf
Availability of GRJ21BR72E223KWJ3L
QUANTITY
GRJ21BR72E223KWJ3L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ21BR72E223KWJ3L
Internal Part NumberEIS-GRJ21BR72E223KWJ3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ21BR72E223KWJ3L
Related LinksGRJ21BR72, GRJ21BR72E223KWJ3L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ21BR72E223KWJ3L Details Description
Related parts for GRJ21BR72E223KWJ3L
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 220PO datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf