Murata Electronics North America GRJ31CR71E106KE11L
GRJ31CR71E106KE11L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ31CR71E106KE11L
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
GRJ31CR71E106KE11L.pdf
Availability of GRJ31CR71E106KE11L
QUANTITY
GRJ31CR71E106KE11L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ31CR71E106KE11L
Internal Part NumberEIS-GRJ31CR71E106KE11L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ31CR71E106KE11L
Related LinksGRJ31CR71, GRJ31CR71E106KE11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ31CR71E106KE11L Details Description
Related parts for GRJ31CR71E106KE11L
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN SOCKET 24POS IDC DL POL datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL 36.7KHZ TOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YW/GRN RD/GRN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf