Murata Electronics North America GRJ31CR72E104KWJ3L
GRJ31CR72E104KWJ3L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ31CR72E104KWJ3L
Brief Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206
Datasheet Download
GRJ31CR72E104KWJ3L.pdf
Availability of GRJ31CR72E104KWJ3L
QUANTITY
GRJ31CR72E104KWJ3L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ31CR72E104KWJ3L
Internal Part NumberEIS-GRJ31CR72E104KWJ3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ31CR72E104KWJ3L
Related LinksGRJ31CR72, GRJ31CR72E104KWJ3L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ31CR72E104KWJ3L Details Description
Related parts for GRJ31CR72E104KWJ3L
SCREWDRIVER PHILLIPS #0 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 20.8K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 7POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 560UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf