Murata Electronics North America GRJ31CR72J223KWJ3L
GRJ31CR72J223KWJ3L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ31CR72J223KWJ3L
Brief Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Datasheet Download
GRJ31CR72J223KWJ3L.pdf
Availability of GRJ31CR72J223KWJ3L
QUANTITY
GRJ31CR72J223KWJ3L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ31CR72J223KWJ3L
Internal Part NumberEIS-GRJ31CR72J223KWJ3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ31CR72J223KWJ3L
Related LinksGRJ31CR72, GRJ31CR72J223KWJ3L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ31CR72J223KWJ3L Details Description
Related parts for GRJ31CR72J223KWJ3L
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 6POS W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTRLR 20-SSOP datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LP 5.08/135/11 BK datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 PLUG 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
F3SJ-A0895P30 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
SPRING TERM BLK 75MM 5P LT GRY datasheet.pdf