Murata Electronics North America GRJ32DR72J333KWJ1L
GRJ32DR72J333KWJ1L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ32DR72J333KWJ1L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1210
Datasheet Download
GRJ32DR72J333KWJ1L.pdf
Availability of GRJ32DR72J333KWJ1L
QUANTITY
GRJ32DR72J333KWJ1L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ32DR72J333KWJ1L
Internal Part NumberEIS-GRJ32DR72J333KWJ1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ32DR72J333KWJ1L
Related LinksGRJ32DR72, GRJ32DR72J333KWJ1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ32DR72J333KWJ1L Details Description
Related parts for GRJ32DR72J333KWJ1L
IC GATE NAND 6CH 2-INP 20-DIP datasheet.pdf
REG SW 1.3-3.5V 29A SMD datasheet.pdf
FERRITE TUBULAR BEAD 7.01MM datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP datasheet.pdf
CONN PATCH PNL R/A 1U 24PORT XG datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 27POS datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf