Murata Electronics North America GRK40CH180J50
GRK40CH180J50 picture photo
Mfg. Part Number
GRK40CH180J50
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRK40CH180J50.pdf
Availability of GRK40CH180J50
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRK40CH180J50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRK40CH180J50
Internal Part NumberEIS-GRK40CH180J50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRK40CH180J50 today.
SeriesGRK40CH
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRK40CH180J50
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRK40C, GRK40CH180J50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRK40CH180J50 Details Description
Related parts for GRK40CH180J50
TERM BLOCK FUSE W/LEVER/LIGHT datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC HI POWER 50A datasheet.pdf
KIT BEAGLE BOARD LEGACY REV B datasheet.pdf
ENCODER REFL OPT 2CH 180LPI 5V datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW PULSE datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CORROSION PROTECTION KIT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 10W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 150MA 2.1 OHM TH datasheet.pdf