Murata Electronics North America GRM0225C1C220JD05D
GRM0225C1C220JD05D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1C220JD05D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 16V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1C220JD05D.pdf
Availability of GRM0225C1C220JD05D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0225C1C220JD05D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1C220JD05D
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1C220JD05D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1C220JD05D
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1C220JD05D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1C220JD05D Details Description
Related parts for GRM0225C1C220JD05D
IC SUPERV 5K PULL-UP LOW TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TEMP METER LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 5W SMBJ datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 55P-55P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf