Murata Electronics North America GRM0225C1E100GDAEL
GRM0225C1E100GDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E100GDAEL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E100GDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E100GDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E100GDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E100GDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E100GDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E100GDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E100GDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E100GDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E100GDAEL
IC REG DL BCK/LINEAR 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 330MA 190 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V LFPAK datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEX 610MM datasheet.pdf
IC DRIVER SPEAKER H 16DSBGA datasheet.pdf
CABLE 12COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
XCEDE 4W 6PVH 4COL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR LM57 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC DGTL ISOLATOR DCDC 5KV 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 150MA 910 MOHM datasheet.pdf