Murata Electronics North America GRM0225C1E100GDAEL
GRM0225C1E100GDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E100GDAEL
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E100GDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E100GDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E100GDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E100GDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E100GDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E100GDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E100GDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E100GDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E100GDAEL
IC OPAMP PGA 30MHZ RRO 12DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 300MA 900 MOHM datasheet.pdf