Murata Electronics North America GRM0225C1E220GDAEL
GRM0225C1E220GDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E220GDAEL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E220GDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E220GDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E220GDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E220GDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E220GDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E220GDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E220GDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E220GDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E220GDAEL
CONN EDGECARD 150PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 266MHZ 416BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.34K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
METRAL HDR 1MX5R PF datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LOCATOR 8 GAGE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 25MA 20V datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT 11A datasheet.pdf