Murata Electronics North America GRM0225C1E220GDAEL
GRM0225C1E220GDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E220GDAEL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E220GDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E220GDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E220GDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E220GDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E220GDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E220GDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E220GDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E220GDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E220GDAEL
CARD EDGE CONN 10POS W/O FLANGE datasheet.pdf
CONN SOCKET RCPT .028-.033 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.5V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR FF 8-USOP datasheet.pdf
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
22UF 63V 6,5X18MM 85C 3000H datasheet.pdf