Murata Electronics North America GRM0225C1E2R0WDAEL
GRM0225C1E2R0WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E2R0WDAEL
Brief Description
CAP CER 2PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E2R0WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E2R0WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E2R0WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E2R0WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E2R0WDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E2R0WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E2R0WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E2R0WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E2R0WDAEL
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CABLE CAT.5E UNSHIELDED GREEN 5M datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7675 datasheet.pdf
SENS 1500PSI 22MM M20-1.5 6G 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf