Murata Electronics North America GRM0225C1E2R4WDAEL
GRM0225C1E2R4WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E2R4WDAEL
Brief Description
CAP CER 2.4PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E2R4WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E2R4WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E2R4WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E2R4WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E2R4WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E2R4WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E2R4WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E2R4WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E2R4WDAEL
IC NVSRAM 1MBIT 100NS 34LPM datasheet.pdf
PCB COPPER CLAD 6X9 1/32" 1-SIDE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 2012 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/16/90G 3.2SN BK R datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 165W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf