Murata Electronics North America GRM0225C1E4R8BDAEL
GRM0225C1E4R8BDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E4R8BDAEL
Brief Description
CAP CER 4.8PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E4R8BDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E4R8BDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E4R8BDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E4R8BDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E4R8BDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance4.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E4R8BDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E4R8BDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E4R8BDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E4R8BDAEL
BN ZACK STRIP UNPRINTED 6.2MM datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .022-.032" .219" datasheet.pdf
CRIMPER HANDSET MOD 4P4C/RJ22 datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 4.35V SC70-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 8SMD datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DURA-FLEX 2.07" BLACK 50' datasheet.pdf
RES 246 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf