Murata Electronics North America GRM0225C1E5R0BDAEL
GRM0225C1E5R0BDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E5R0BDAEL
Brief Description
CAP CER 5PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E5R0BDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E5R0BDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E5R0BDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E5R0BDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E5R0BDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E5R0BDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E5R0BDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E5R0BDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E5R0BDAEL
SURGE SUPP THYRISTOR 65V TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.5A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 185NH 27A 0.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 562 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 300MW SOT23 datasheet.pdf