Murata Electronics North America GRM0225C1E8R1CDAEL
GRM0225C1E8R1CDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E8R1CDAEL
Brief Description
CAP CER 8.1PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E8R1CDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E8R1CDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E8R1CDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E8R1CDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E8R1CDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E8R1CDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E8R1CDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E8R1CDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E8R1CDAEL
Connector Quick Connect Receptacle 12-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
RES 196K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
T5007, 1N/C + 1N/O, S. STEEL HEA datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
RES 220K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
LCD MOD TFT 10.4" XGA TRANSMISS datasheet.pdf