Murata Electronics North America GRM0225C1E9R4DDAEL
GRM0225C1E9R4DDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E9R4DDAEL
Brief Description
CAP CER 9.4PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E9R4DDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E9R4DDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E9R4DDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E9R4DDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E9R4DDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance9.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E9R4DDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E9R4DDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E9R4DDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E9R4DDAEL
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A TSOT23-6 datasheet.pdf
FAN GUARD METAL 280MM datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN Y/G BI-CLR .156" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER DOUBLE-ENDED STRT datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 130NS 64FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 50V SCREW datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 0.25% RADIAL datasheet.pdf