Murata Electronics North America GRM0225C1E9R9BDAEL
GRM0225C1E9R9BDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E9R9BDAEL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.9PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E9R9BDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E9R9BDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E9R9BDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E9R9BDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E9R9BDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance9.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E9R9BDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E9R9BDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E9R9BDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E9R9BDAEL
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 50PPM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 6POS .156 GRN datasheet.pdf
IC ADC I/O PORT16 W/AMP 80CSPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf