Murata Electronics North America GRM022R61A221KA01L
GRM022R61A221KA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM022R61A221KA01L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM022R61A221KA01L.pdf
Availability of GRM022R61A221KA01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM022R61A221KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM022R61A221KA01L
Internal Part NumberEIS-GRM022R61A221KA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM022R61A221KA01L today.
SeriesGRM022R61A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM022R61A221KA01L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM022R61, GRM022R61A221KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM022R61A221KA01L Details Description
Related parts for GRM022R61A221KA01L
DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO201AD datasheet.pdf
CAP TRIMMER 2.5-6PF 100V TH datasheet.pdf
IND DELAY LINE 600PS 1 OHM SMD datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 95 50/CD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 13 (10 + 3 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 20POS datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf