Murata Electronics North America GRM022R61A332KE19L
GRM022R61A332KE19L picture photo
Mfg. Part Number
GRM022R61A332KE19L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 10V X5R 01005
Datasheet Download
GRM022R61A332KE19L.pdf
Availability of GRM022R61A332KE19L
QUANTITY
GRM022R61A332KE19L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM022R61A332KE19L
Internal Part NumberEIS-GRM022R61A332KE19L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM022R61A332KE19L
Related LinksGRM022R61, GRM022R61A332KE19L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM022R61A332KE19L Details Description
Related parts for GRM022R61A332KE19L
FAN BLWR CENT 172X254MM 115VAC datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN 850NM TO-39 datasheet.pdf
IC BUS TXRX 3-ST OCTAL 20SO datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 1.3A SC70-6 datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 400X1250MM datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 2.2A 40 MOHM TH datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Low Power 350 MHz Voltage Feedback Amplifiers IC datasheet.pdf