Murata Electronics North America GRM0335C1E101JA01D
GRM0335C1E101JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E101JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E101JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E101JA01D
QUANTITY
GRM0335C1E101JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E101JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E101JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E101JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E101JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E101JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E101JA01D
DIODE ZENER 15V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A 6SON datasheet.pdf
HS ASSY PPA CLIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.4MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf