Murata Electronics North America GRM0335C1E180FA01J
GRM0335C1E180FA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E180FA01J
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E180FA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E180FA01J
QUANTITY
GRM0335C1E180FA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E180FA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E180FA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E180FA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E180FA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E180FA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E180FA01J
SWITCH UNIT SQUARE ALT 3POS RED datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CARDEDGE 25POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK 7/16 50 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf