Murata Electronics North America GRM0335C1E180JA01D
GRM0335C1E180JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E180JA01D
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E180JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E180JA01D
QUANTITY
GRM0335C1E180JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E180JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E180JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E180JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E180JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E180JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E180JA01D
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 27A SO8FL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
50UF 50V 9.5X32 105C AXI datasheet.pdf