Murata Electronics North America GRM0335C1E1R0CA01D
GRM0335C1E1R0CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R0CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R0CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E1R0CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E1R0CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R0CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R0CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R0CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R0CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R0CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R0CA01D
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR MULTCH RS232 16SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
12P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
BOARD EVAL P8X32A QUICKSTART datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf