Murata Electronics North America GRM0335C1E1R2CD01J
GRM0335C1E1R2CD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R2CD01J
Brief Description
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R2CD01J.pdf
Availability of GRM0335C1E1R2CD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E1R2CD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R2CD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R2CD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R2CD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R2CD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R2CD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R2CD01J
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED 7SEG .30" SGL 630NM RED CA datasheet.pdf
SWITCH ROLLR SPST-NC .1A QC TERM datasheet.pdf
IC LINE RCVR/DRVR HEX DIFF 32QFN datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 1% 1KV 1210 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE OVP 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf