Murata Electronics North America GRM0335C1E1R2CD01J
GRM0335C1E1R2CD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R2CD01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R2CD01J.pdf
Availability of GRM0335C1E1R2CD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E1R2CD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R2CD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R2CD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R2CD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R2CD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R2CD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R2CD01J
IC OFFLINE SWIT UVLO HV TO262 datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/BLU 100' datasheet.pdf
BCZ 3.81/11/90 SN GN datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf