Murata Electronics North America GRM0335C1E1R3CA01D
GRM0335C1E1R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R3CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R3CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E1R3CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E1R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R3CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R3CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R3CA01D
MODULE XFRMR VOIP DL LAN 24-SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 200MA SOT23 datasheet.pdf
IC POT DPP 100K 256TAP 24TSSOP datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
1.5 CABLE HOLDER 14CKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf