Murata Electronics North America GRM0335C1E1R5CD01J
GRM0335C1E1R5CD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R5CD01J
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R5CD01J.pdf
Availability of GRM0335C1E1R5CD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E1R5CD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R5CD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R5CD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R5CD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R5CD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R5CD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R5CD01J
CAP CER 3PF 50V C0J 0402 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 22POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
3.5MM TO XLR ADAPTER datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf