Murata Electronics North America GRM0335C1E1R7CD01D
GRM0335C1E1R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R7CD01D
Brief Description
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R7CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E1R7CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E1R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R7CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R7CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R7CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R7CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R7CD01D
CONN SHIELD 104CF POS 2PC SHORT datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ4 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 178 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf