Murata Electronics North America GRM0335C1E1R7CD01D
GRM0335C1E1R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R7CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R7CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E1R7CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E1R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R7CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R7CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R7CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R7CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R7CD01D
RES SMD 12.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOD EFP 3UX3.05 FOR 4.5X6.5 PCB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 10K OHM 6SIP datasheet.pdf
BOLT HEX 1/2-13 datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323 datasheet.pdf