Murata Electronics North America GRM0335C1E360JA01D
GRM0335C1E360JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E360JA01D
Brief Description
CAP CER 36PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E360JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E360JA01D
QUANTITY
GRM0335C1E360JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E360JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E360JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E360JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E360JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E360JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E360JA01D
CAP ALUM 1000UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 28POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
21P MTA100 CONN ASSY TAPE LF datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SOP datasheet.pdf
RES 312 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 10A 32VAC/VDC 5PK CARD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 400MA LEVER datasheet.pdf