Murata Electronics North America GRM0335C1E390FA01J
GRM0335C1E390FA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E390FA01J
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E390FA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E390FA01J
QUANTITY
GRM0335C1E390FA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E390FA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E390FA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E390FA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E390FA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E390FA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E390FA01J
IC SYNTHESIZER CLK SONET 28-PLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HOUSING 6POS .156 BLACK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
RES 768 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 40' NM TNCM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS CABLE PIN datasheet.pdf
IC FLYBACK CTLR 100V ISO 16MSOP datasheet.pdf
UCLAMP 24V 7-LINE BI-DIR datasheet.pdf