Murata Electronics North America GRM0335C1E390JD01D
GRM0335C1E390JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E390JD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E390JD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E390JD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E390JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E390JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E390JD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E390JD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E390JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E390JD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E390JD01D
CONN PLUG 7POS .100 22-26 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 80POS .050 SMD datasheet.pdf
RES 481 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT NK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf