Murata Electronics North America GRM0335C1E3R1CA01D
GRM0335C1E3R1CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E3R1CA01D
Brief Description
CAP CER 3.1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E3R1CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E3R1CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E3R1CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E3R1CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E3R1CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E3R1CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E3R1CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E3R1CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E3R1CA01D
BOX ABS BLACK 7.2"L X 3.65"W datasheet.pdf
GDT 420V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CABLE RELIEF 27MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 50/250KSPS 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 620MA 750 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.1KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 170 I/O 896FBGA datasheet.pdf
Connector Header 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
1500UF 100V 25.4X53.98 85C AXI datasheet.pdf