Murata Electronics North America GRM0335C1E3R8CD01D
GRM0335C1E3R8CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E3R8CD01D
Brief Description
CAP CER 3.8PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E3R8CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E3R8CD01D
QUANTITY
GRM0335C1E3R8CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E3R8CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E3R8CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E3R8CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E3R8CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E3R8CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E3R8CD01D
FIXED IND 3.3UH 3.6A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS .8MM FH 13H GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/2 BK 48" datasheet.pdf
HD1 SERIES LVDS PULL BAR datasheet.pdf
SPRING TIP 0.8 MM datasheet.pdf