Murata Electronics North America GRM0335C1E3R9CA01J
GRM0335C1E3R9CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E3R9CA01J
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E3R9CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E3R9CA01J
QUANTITY
GRM0335C1E3R9CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E3R9CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E3R9CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E3R9CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E3R9CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E3R9CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E3R9CA01J
BRD SPT SNAP LOCK BARBED 1/2" datasheet.pdf
BOX ABS BEIGE 4.72"L X 2.56"W datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.34 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 5 GHZ WLAN SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 600VAC 400VDC datasheet.pdf