Murata Electronics North America GRM0335C1E3R9CD01J
GRM0335C1E3R9CD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E3R9CD01J
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E3R9CD01J.pdf
Availability of GRM0335C1E3R9CD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E3R9CD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E3R9CD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E3R9CD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E3R9CD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E3R9CD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E3R9CD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E3R9CD01J
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG11G/AF11/AFE11T datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 910 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.27UF RADIAL datasheet.pdf