Murata Electronics North America GRM0335C1E470JD01J
GRM0335C1E470JD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E470JD01J
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E470JD01J.pdf
Availability of GRM0335C1E470JD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E470JD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E470JD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E470JD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E470JD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E470JD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E470JD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E470JD01J
CONN SPRING 10POS DUAL .177 PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SGL 5V OUT SIP4 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 390 OHM 5% 250W datasheet.pdf
PANEL SWING KIT datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf