Murata Electronics North America GRM0335C1E4R0CA01D
GRM0335C1E4R0CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E4R0CA01D
Brief Description
CAP CER 4PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E4R0CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E4R0CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E4R0CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E4R0CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E4R0CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E4R0CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E4R0CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E4R0CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E4R0CA01D
JUMPER-H1502TR/A3048S/H1500TR 3" datasheet.pdf
IC RS-232 DRIVER/REC 20-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF CC 15V SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 418MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
USBA CORD ASSY PLUGRCPT 180 DEG datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf