Murata Electronics North America GRM0335C1E4R0CD01J
GRM0335C1E4R0CD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E4R0CD01J
Brief Description
CAP CER 4PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E4R0CD01J.pdf
Availability of GRM0335C1E4R0CD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E4R0CD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E4R0CD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E4R0CD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E4R0CD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E4R0CD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E4R0CD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E4R0CD01J
CONN HEADER 6POS STR 30GOLD T/H datasheet.pdf
CABLE ASSY PLUG 25POS 30AWAG 12" datasheet.pdf
CAP CER 180PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2X8 28TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf