Murata Electronics North America GRM0335C1E4R9BA01D
GRM0335C1E4R9BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E4R9BA01D
Brief Description
CAP CER 4.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E4R9BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E4R9BA01D
QUANTITY
GRM0335C1E4R9BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E4R9BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E4R9BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E4R9BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E4R9BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E4R9BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E4R9BA01D
CABLE FLAT FLEX 24POS 1MM 3" datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 9POS 2.54MM datasheet.pdf