Murata Electronics North America GRM0335C1E4R9BD01D
GRM0335C1E4R9BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E4R9BD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E4R9BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E4R9BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E4R9BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E4R9BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E4R9BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E4R9BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E4R9BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E4R9BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E4R9BD01D
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100" VERT 30GLD datasheet.pdf
SWITCH LONG ROLLR LEVER SPDT 22A datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Cap, Male Pins 96 Position Through Hole, Right Angle Kinked Pin datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf