Murata Electronics North America GRM0335C1E5R4CA01D
GRM0335C1E5R4CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E5R4CA01D
Brief Description
CAP CER 5.4PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E5R4CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E5R4CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E5R4CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E5R4CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E5R4CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E5R4CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E5R4CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E5R4CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E5R4CA01D
MOSFET N-CH 200V 5.2A D2PAK datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 530MA 1.623 OHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SZ 18 1-20 UNEF datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES 182K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMI-BLOK HDR 180, 5MM P.MULT datasheet.pdf