Murata Electronics North America GRM0335C1E5R6CA01J
GRM0335C1E5R6CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E5R6CA01J
Brief Description
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E5R6CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E5R6CA01J
QUANTITY
GRM0335C1E5R6CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E5R6CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E5R6CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E5R6CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E5R6CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E5R6CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E5R6CA01J
CAP TANT 180UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 150A TO-264 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A POWERFLAT datasheet.pdf
TOOLING WASHER datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf