Murata Electronics North America GRM0335C1E5R6CD01D
GRM0335C1E5R6CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E5R6CD01D
Brief Description
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E5R6CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E5R6CD01D
QUANTITY
GRM0335C1E5R6CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E5R6CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E5R6CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E5R6CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E5R6CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E5R6CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E5R6CD01D
IC BATT CHRGR CONST I/V 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf