Murata Electronics North America GRM0335C1E5R6DD01D
GRM0335C1E5R6DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E5R6DD01D
Brief Description
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E5R6DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E5R6DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E5R6DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E5R6DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E5R6DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E5R6DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E5R6DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E5R6DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E5R6DD01D
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8-DIP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 6.8PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 400W datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
LED BKLT 56X128MM BI/GR/WH24V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 39POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
200UF 75V 19.05X41.3 105C AXI datasheet.pdf