Murata Electronics North America GRM0335C1E680JD01J
GRM0335C1E680JD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E680JD01J
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E680JD01J.pdf
Availability of GRM0335C1E680JD01J
QUANTITY
GRM0335C1E680JD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E680JD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E680JD01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E680JD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E680JD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E680JD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E680JD01J
TIP SCREWDRIVER .O70 FOR MT1500 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 8MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf