Murata Electronics North America GRM0335C1E6R8CA01J
GRM0335C1E6R8CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E6R8CA01J
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E6R8CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E6R8CA01J
QUANTITY
GRM0335C1E6R8CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E6R8CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E6R8CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E6R8CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E6R8CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E6R8CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E6R8CA01J
IC SRAM 1MBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
Connector Header, Bottom Entry 56 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 40W datasheet.pdf
RES 31 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.1A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT PIN datasheet.pdf