Murata Electronics North America GRM0335C1E6R9CD01D
GRM0335C1E6R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E6R9CD01D
Brief Description
CAP CER 6.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E6R9CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E6R9CD01D
QUANTITY
GRM0335C1E6R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E6R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E6R9CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E6R9CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E6R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E6R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E6R9CD01D
RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 24POS 30AU datasheet.pdf
IC CONV 4BIT SER/PAR ECL 28-PLCC datasheet.pdf
KIT MOD 802.15.4/ZIGB 900MHZ RF datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
SENSOR ABS PRESS 45 PSI MAX datasheet.pdf
LED IND 3MM RED DIFF TAB TERM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 75W datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 1.5X4 datasheet.pdf
CONN HOUSING GREEN datasheet.pdf
FUSE LINK X 2A RB 23" datasheet.pdf