Murata Electronics North America GRM0335C1E750GA01D
GRM0335C1E750GA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E750GA01D
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E750GA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E750GA01D
QUANTITY
GRM0335C1E750GA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E750GA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E750GA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E750GA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E750GA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E750GA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E750GA01D
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 40POS .254M datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 305 datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 3.81MM ORANGE datasheet.pdf